CHP Kadın Kolları İl Başkanları 4. Eşgüdüm Toplantısı... (2 Mayıs 2014) - Gülsün Bilgehan, Ayşe Gülsün Bilgehan, CHP Ankara Milletvekili

CHP Kadın Kolları İl Başkanları 4. Eşgüdüm Toplantısı... (2 Mayıs 2014)

Bugün Genel Merkez Kadın Kolları tarafından düzenlenen CHP İl Kadın Kolları 4.Eşgüdüm Toplantısına katıldım ve başkanlarımıza şöyle seslendim:

"Sevgili il başkanlarımız, hepiniz hoş geldiniz. Buradan bakınca içimden geçeni size söylemek istiyorum: Siyaset, kadınlara iyi geliyor!

Önemli bir seçim atlattık ve bu seçimde ne kadar oy aldıysak sizin başarınız!

Kendi partimin kadınlarıyla övünüyorum.

Cumhuriyet Halk Partisi'ne oy veren kadın kitlesini bu seçimde de gördük. CHP'ye oy veren kadınlar cumhuriyet kadınları..bize oy veren kadınlar bizler gibi çalışan, topluma üretimleriyle katkı veren aynı zamanda da evlerinin düzenini, çocuklarının okulunu ve sağlığını düşünen kadınlar..mutlu bir evlilik sürdürmeye çalışan kadınlar. Şunu unutmayalım..Cumhuriyet, çalışan kadınlarla kuruldu. Cumhuriyet, tarlada çalışan, üreten kadınlarla kuruldu.

Ne yazık ki uluslararası verilere baktığımız zaman çalışan kadınların azaldığını bir kez daha anlıyoruz. OECD verilerine göre çalışan kadın oranında %77.3 ile İzlanda 1.sırada, Türkiye %27.8 ile son sırada..

Ben bir kez daha evini, işini, eşini ve çocuklarını bırakarak ama onlar için siyaset yapan kadınlara, sizlere teşekkür ediyorum..Cumhuriyet kadınını yaşatan sizlere teşekkür ediyorum..

Bu toplantıda sizleri dinlemekten ve sizlerle birlikte olmaktan çok mutlu oldum. Size güveniyorum ve sizi seviyorum"