Zübeyde Hanım kabri ziyareti (23 Ocak 2011) - Gülsün Bilgehan, Ayşe Gülsün Bilgehan, CHP Ankara Milletvekili

Zübeyde Hanım kabri ziyareti (23 Ocak 2011)

Genel Başkan Yardımcısı Bilgehan, Zübeyde Hanım’ın kabrini ziyaret etti.

Genel Başkan Yardımcısı Bilgehan, Kadın Kolları Genel Başkanı Zuhal Samlı, Kadın Kolları Genel Sekreteri Semiha Nazik Işık, Karşıyaka Belediye Başkanı Cevat Durak, Çiğli Belediye Başkanı Metin Solak ve partili kadınlarla, İzmir’in Karşıyaka ilçesindeki Atatürk’ün annesi Zübeyde Hanım’ın kabrini ziyaret etti.

Bilgehan ve Samlı, Zübeyde Hanım’ın kabrine çelenk sundu.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından, Genel Başkan Yardımcısı Bilgehan burada yaptığı konuşmada, ”İzmir’de kendimi evimde, ailemle birlikte gibi hissediyorum” dedi.

Dedesi, 2. Cumhurbaşkanı İsmet İnönü’nün İzmir’de İkiçeşmelik semtinde dünyaya geldiği evin, İnönü Vakfınca müze yapıldığını söyleyen Genel Başkan Yardımcısı Bilgehan, dayısı Erdal İnönü’nün de İzmir milletvekilliğinde bulunduğunu hatırlattı.

CHP’nin İzmir’deki başarısında kadınların önemli payı olduğunu söyleyen Genel Başkan Yardımcısı Gülsün Bilgehan, sözlerine şöyle devam etti:

”İzmirli çalışkan partili kadınlarımızın, Türkiye’nin başka yerlerinde çalışmalarına ihtiyaç duyuyoruz. Türkiye’nin her yerini İzmir gibi yapmalıyız. Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu gibi ben de kadın erkek eşitliğine inanıyoruz. Türk kadınının ne istediğini biliyoruz. Partimiz hakkındaki önyargıları, gerçekleştireceğimiz her toplantıda anlatarak yıkacağız. Dedem İsmet İnönü’nün dediği ‘Bir memlekette, namuslular, namussuzlar kadar cesur olmadıkça, o memlekette kurtuluş yoktur’ sözünün gereğini yerine getireceğiz. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün dünyaya getiren Zübeyde Hanım’a şükranlarımızı sunmak için buradayım.”